AUKCE NEMOVITOSTÍ

Chcete za svoji nemovitost utržit tu nejlepší možnou cenu? Chcete využít současné příznivé situace na trhu (= pro prodávající) na maximum? Prodáme Vaši nemovitost pomocí "RE/MAX Aukce", která pro Vás toto vše zajistí.

Pomocí aukce jsme schopni dosáhnout navýšení původní inzerované ceny nemovitosti až o desítky procent.

Příklad z nedávné historie: Byt 2+kk Praha 4 - Háje: Výchozí cena v souladu s cenovými mapami: 3,6 mil. Kč. Dosažená cena v rámci aukce: 4,4 mil. Kč = navýšení o 800.000 Kč neboli více než 22% ceny.

Aukce nemovitosti je spravedlivý a transparentní způsob prodeje v případech, kdy o koupi projeví nebo se předpokládá zájem více potenciálních zákazníků; tedy v případech, které jsou na současném trhu nemovitostí – především, ale nejen, v Praze - naprosto běžné.

VÝHODY AUKCE PRO PRODÁVAJÍCÍHO

  • Prodávající má jistotu, že jeho nemovitost bude prodána zájemci, který podá nejlepší nabídku.
  • Nejlepší nabídka nemusí automaticky znamenat nabídku nejvyšší ceny, ale jsou zohledněny i další podmínky, které jsou pro prodávajícího důležité. Kromě ceny to může být například termín realizace, platební podmínky, požadavky na předání nemovitosti...
  • O tom, která nabídka je nejlepší, rozhoduje výhradně prodávající, kterému jsou všechny nabídky předloženy k rozhodnutí.
  • Aukce nemovitosti má také tu výhodu, že při ní získáte zpětnou vazbu o skutečné tržní ceně nemovitosti. Dokážete tak dosáhnout vyšší ceny i u nemovitosti, kde byla původní cenová očekávání nižší, ale v důsledku většího počtu zájemců se ji podaří navýšit.

VÝHODY AUKCE PRO KUPUJÍCÍHO

Prodej formou aukce je ovšem výhodný i pro kupujícího, kterému zajišťuje rovné podmínky při nákupu nemovitosti v případě, že se sejde více zájemců. Nerozhoduje skutečnost, jestli zákazník projeví zájem či přijde na prohlídku nemovitosti jako první nebo až další v pořadí. Rozhoduje kvalita jeho nabídky, kterou si může v klidu zvážit a připravit. V naší formě aukce nejsou zájemci o koupi tlačeni v konkurenci dalších zájemců k okamžitému rozhodnutí a "přebití" stávajících nabídek, ale jsou vyzváni k podání nabídek do stanoveného termínu. To zájemcům poskytuje dostatek času na zralé nákupní rozhodnutí.

JAK PRODEJ NEMOVITOSTI FORMOU AUKCE PROBÍHÁ?

  1. Připravíme pro Vás kompletně podmínky aukce Vaší nemovitosti.
  2. Zajistíme účinnou propagaci, která přiláká na prohlídku Vaší nemovitosti více (a v dnešní době často i skutečně mnoho) zájemců.
  3. Zájemce o koupi necháme předložit nabídky v souladu s vyhlášenými kritérii (jediným rozhodujícím faktorem tedy nemusí být jen nabídnutá cena, mohou být zohledněny i další skutečnosti). Po prohlídkách se v předem domluvený čas přes klientský portál RE/MAX otevře elektronická aukční síň, kam se kupující přihlašují přes unikátní přihlašovací údaje. Zájemci zde vyplní formulář s předem stanovenými kritérii, která slouží pro vyhodnocení nejlepší nabídky. Celý proces je naprosto transparentní a férový ke všem účastníkům. Ani makléř nevidí podané nabídky před uzávěrkou aukce, nemůže tedy nikoho zvýhodnit.
  4. Vy si jako prodávající vyberete zájemce o koupi dle podmínek, které nejvíce vyhovují Vašim potřebám. Můžete být přítomen okamžiku "otevírání obálek" a kontrolovat tak férovost celého procesu.
  5. My se poté s výhercem soutěže spojíme a dokončíme celý obchod podle již běžného schématu (podpis rezervační smlouvy, kupní smlouvy, převod na katastru nemovitostí...).

ODMĚNA REALITNÍ KANCELÁŘE ZA PRODEJ V AUKCI

Naše kancelář si vždy účtuje provizi vyjádřenou v procentech z dosažené konečné prodejní ceny (běžně v rozmezí 3 až 5 %). Nikdy si neúčtujeme podíl na zisku z dosaženého navýšení ceny. Vše, co vyděláme navýšením ceny, náleží Vám.

Jsou bohužel společnosti, které si účtují velkou část - často až polovinu - provize z dosaženého cenového navýšení. To nepovažujeme za seriózní obchodní praktiku (často to vede k tlaku na zákazníka k nastavení co nejnižší vyvolávací ceny, aby dosažené navýšení bylo co největší). U nás je vždy na prvním místě zájem zákazníka a jeho finanční prospěch z celé transakce.

Chcete vědět, o kolik jsme schopni zvýšit hodnotu Vaší nemovitosti díky RE/MAX Aukci?

Pošlete nám Vaše kontaktní údaje na jednoduchém formuláři níže. Budeme Vás obratem kontaktovat!